ALVAO v Penny oceněno jako nejlepší ITSM projekt roku 2013

Vítězný tým (zleva): Tomáš Pfeifer, Aleš Studený, Radek Grodl, Emil Vařeka, Jan Blecha, Zdeněk Kvapil, Jiří Janků

V rámci 8. výroční konference itSMF Czech Republic s podtitulem „Štíhlý IT Service Management“, byli vyhlášeni vítězové třetího ročníku soutěže o nejlepší projekt z oblasti IT Service Managementu. Na prvním místě se umístil projekt společností ALVAO, Icontio a Q4IT s názvem „Změna IT oddělení v poskytovatele IT služeb ve společnosti Penny Market“.

Porota ocenila především:

  1. Příkladné propojení IT a businessu, zvýšení prestiže IT ve společnosti
  2. Vybudování katalogu služeb srozumitelného pro business
  3. Velmi významný posun v úrovni vyspělosti ITSM za pouhé 4 měsíce
  4. Měřitelné výsledky ve formě reálného snížení počtu incidentů o 25% a tím významné snížení nákladů na IT služby

„IT již není černá díra, v které pouze mizí peníze. Došlo k velké změně a IT se stalo zcela transparentní pro byznys. Požadavky na investice snadno a srozumitelně obhájíme. Dnes je jasné, jaký problém řešíme a kolik incidentů měsíčně způsobuje. Díky tomu se nám podařilo během prvních 8 měsíců snížit počet incidentů o 25%.“ komentuje projekt pan Tomáš Pfeifer, CIO Penny Market.

„Nebylo to snadné vítězství, utkali jsme se s projekty pro top společnosti, velké banky i rozsáhlé státní organizace. Zahájili jsme novou éru zavádění štíhlého řízení IT s jasnými přínosy v krátkých termínech.“ komentoval výsledek Aleš Studený, ředitel služeb ALVAO.

Případová studie Řízení IT oddělení ve společnosti Penny Market s.r.o.

 

Podobné články

Zvyšte svoji úroveň v řízení IT

CIO Newsletter

Přináší nové pohledy na roli CIO ve firmě, inspirativní doporučení, jak v této roli obstát, rady, jak „zvládnout“ zaměstnance IT oddělení, a aktuality v oboru.

více informací

90denní plán nového IT manažera

Zkušený CIO, který vám dá jasnou odpověď, jak postupovat pokud dostanete na starosti IT a očekává se od Vás, že provedete rychlá a účinná opatření.

více informací

Sledujte společnost ALVAO