Konference ATD řešily horká témata – ESM a elektronické předávací protokoly

Na konferencích ALVAO Technology Days byly horkými tématy – zavádění Enterprise Service Management a také nový modul – elektronické předávací protokoly

Během května proběhly již tradiční konference k příležitosti zavedení nové verze systémů ALVAO. Konaly se v Brně v inovačním centru a také v Praze, v novém sídle společnosti Microsoft ČR. Nová verze ALVAO 8.2 navazuje na úspěšnou verzi 8.0, certifikovanou pro šest nejvíce využívaných ITIL procesů s oceněním Gold Level Endorsed (více o certifikaci ITIL).

Jedním z hlavních bodů konference, které se řešily, byl nový vzrůstající trend rozvoje Enterprise Service Managementu. Z proběhlého průzkumu by tuto oblast chtělo řešit 67% dotázaných. Konkrétně by snadno použitelné nástroje ALVAO posluchači rádi viděli v oblastech mimo IT: údržba budov, údržba strojů, hlášení poruch, správa majetku, správa vozového parku, HR, back office, marketing. Účastníci v tomto ohledu ocenili také možnost provozovat interní podnikový elektronický obchod, který zvažuje zavést 35% dotázaných.

„Do nové verze jsme dali několik novinek týkajících se oblastí mimo IT – Enterprice Service Managementu. Ukazuje se, že jde o aktuální téma, které potřebují společnosti řešit a my již dnes plánujeme další rozvoje této oblasti.“ Říká Roman Ježdík, ředitel vývoje ALVAO.

Nová oblast, která vyvolala velký ohlas, se týkala elektronických předávacích protokolů. Ty by pro svou práci využila téměř polovina dotázaných (49%). Tento modul umožňuje provádět elektronické odesílání a potvrzování předávacích protokolů, umí nastartovat proces schvalování protokolů a následně upozorní v daných intervalech uživatele na nepotvrzené protokoly.

Vývojáři a experti z ALVAO také odpovídali na celou řadu dotazů týkajících se novinek v ALVAO Service Desk, především byla oceňována oblast přesnějšího měření SLA a tučné vyznačení požadavků a nepřečtených zpráv v konzoli i na WebApp.

Podobné články

Zvyšte svoji úroveň v řízení IT

CIO Newsletter

Přináší nové pohledy na roli CIO ve firmě, inspirativní doporučení, jak v této roli obstát, rady, jak „zvládnout“ zaměstnance IT oddělení, a aktuality v oboru.

více informací

90denní plán nového IT manažera

Zkušený CIO, který vám dá jasnou odpověď, jak postupovat pokud dostanete na starosti IT a očekává se od Vás, že provedete rychlá a účinná opatření.

více informací

Sledujte společnost ALVAO