Systémy ALVAO opět na stupních vítězů mezi ITSM projekty 2015

Fotografie z předání (zleva): Roman Albrecht (itSMF), Vladimír Váňa (itSMF), Ladislav Straka (Service & Support), Xenie Malá (DPMB), Robert Krajča (itSMF)

Vyhlášení soutěže ITSM projektu roku

V lednu se konala výroční, již 10. konference itSMF Czech Republic, jejímž cílem bylo napomoci managementu v podnicích a ve veřejné správě řídit výkonnost organizace s podporou IT, a to s využitím nejlepších praktik, metod a technik oboru. Na této konferenci byly opět vyhlášeny vítězné projekty z oblasti IT Service Managementu za rok 2015. Spolupráce společnosti ALVAO se Service & Support spol. s r. o. přinesla skvělý výsledek v podobě 3. místa za projekt „Nasazení systému řízení provozu a bezpečnosti podnikového ICT v Dopravním podniku města Brna“. Aleš Studený, ředitel služeb ALVAO řekl: „Těší nás, že se již počtvrté v řadě umísťujeme na stupních vítězů, navíc tentokrát prostřednictvím našeho partnera. Jsme rádi, že stále více partnerů doporučuje ALVAO jako vhodný nástroj pro řešení oblasti ITMS.

Oceněné parametry projektu

Odborná porota vyzdvihla na oceněném projektu především:

  1. Nízké implementační náklady a krátký čas implementace se současným zachováním vysoké kvality řešení – na úrovni požadavků ISO norem.
  2. Zvýšení efektivity provozu podnikového ICT, zavedení procesního řízení, zavedení reportingu.
  3. Ceny za služby a náklady na IT jsou útvarům odebírající IT služby srozumitelné a transparentní (přímo fakturované).
  4. Komplexní implementace procesů včetně související reorganizace a unifikace útvaru IT.
  5. Srozumitelná a plně funkční spolupráce s business.

Získali jsme kvalitní integrovaný nástroj, který nám umožňuje vidět provozované IT technologie z pohledu služeb, které poskytujeme našim uživatelům. To nám umožňuje velmi dobře řešit jak běžné uživatelské požadavky, tak rychleji řešit vzniklé provozní problémy nebo jim předcházet“, hodnotí přínosy projektu Ing. Xenie Malá, vedoucí odboru IT v Dopravním podniku města Brna.   Vedení Dopravního podniku města Brna se dlouhodobě orientuje na trvalé zvyšování kvality poskytovaných služeb, proto bylo podstatou projektu řízení IT podle nejmodernějších metodik a standardů ISO 20000 a ISO 27000.

certifikat 27001certifikat 20000

Čtěte dál:

Více o celém projektu se dočtete v případové studii: >>Řízení IT služeb a bezpečnosti v Dopravním podniku města Brna. Další úspěšné ITSM projekty: >>ALVAO v Penny Market oceněno jako nejlepší ITSM projekt roku 2013 >>Nejlepší ITSM Projekt roku 2014 je ALVAO v HARTMANN – RICO

Podobné články

Zvyšte svoji úroveň v řízení IT

CIO Newsletter

Přináší nové pohledy na roli CIO ve firmě, inspirativní doporučení, jak v této roli obstát, rady, jak „zvládnout“ zaměstnance IT oddělení, a aktuality v oboru.

více informací

90denní plán nového IT manažera

Zkušený CIO, který vám dá jasnou odpověď, jak postupovat pokud dostanete na starosti IT a očekává se od Vás, že provedete rychlá a účinná opatření.

více informací