Blog

Předávací protokoly: přežitek, nutné zlo nebo příležitost?

Přestože většina organizací stále lpí na podepisování předávacích protokolů, rostoucí číslo od nich ustupuje. Jsou předávací protokoly přežitek nebo ještě mají nějaké opodstatnění?

Celý článek

Specifika řízení IT v nemocnicích a zdravotnických zařízeních

Léčení lidí je komplexní činnost, kde ve stále větší míře hrají významnou úlohu i informační technologie. V čem je řízení IT v nemocnicích speciální a jakým výzvám musejí pracovníci IT oddělení čelit?

Celý článek

Rozhovor: ITIL nemůžete brát dogmaticky. Nesmysly v něm ale nenajdete

Zdeněk Jelínek, jeden z mála certifikovaných ITIL expertů v České republice, v rozhovoru o nové verzi ITIL a také o nových pracovních výzvách, které mu přinesl nástup do našeho týmu Alvao.

Celý článek

Dlouhá cesta k ITIL4 – Jak nám historie ITIL pomůže lépe řídit IT

Ve spolupráci s IT systems připravujeme velký seriál o ITIL. Přečtěte si první díl.

Celý článek

Změna, která vás přežije – seriál o řízení transformačních projektů

Komplexní seriál o řízení transformačních projektů. Tipy pro řízení projektů v IT, vedení procesu změny a řešení běžných potíží.

Celý článek

Jak to chodí na ALVAO produktovém workshopu

Na pravidelných workshopech se setkáváme se zákazníky, kteří náš produkt denně používají a můžeme s nim diskutovat jeho další rozvoj. Přečtěte si, jaká témata se probírala na posledním setkání.

Celý článek

Knihovna SW produktů – pohled do zákulisí

Základem pro úspěšný software asset management (SAM) je úplný přehled o veškerém nainstalovaném softwaru. Abychom zajistili, že vám neunikne ani jedna instalace, spravujeme rozsáhlou knihovnu softwarových produktů.

Celý článek

Rozhovor: Change management se nedá dělat napůl

Proces správy změn (change management) firmám umožňuje provádět změny řízeným způsobem podle jasně daných pravidel. Jak na to zjistíte v rozhovoru s ITIL expertem Rudolfem Slabou.

Celý článek

Řízení změn: Jak řešit konfliktní situace

V posledním díle seriálu o změnách se zaměříme na konflikty. Jak komunikovat s kverulanty a lidmi, kteří nefandí vaší změně?

Celý článek