ITIL 4 a jeho vliv na řízení IT bylo hlavní téma ALVAO Inspiration Day 2019

2.5.2019

Více než 150 IT manažerů přišlo načerpat inspiraci pro lepší řízení IT na konferenci ALVAO Inspiration Day 2019. Konferenci odstartovala keynote Philipa Hearsuma z Axelos. Spoluautor ITIL 4 uceleným způsobem představil hlavní aspekty čerstvé edice nejpopulárnější světové metodiky pro řízení IT.


ITIL 4 je největší událost, která se ve světě řízení IT letos udála. Mám radost, že o něm na konferenci mohl mluvit přímo jeden ze spoluautorů. Těžištěm konference ale zůstává sdílení zkušeností mezi lidmi a vzájemná inspirace,“ uvedl ředitel konference Aleš Studený. Sdílet zkušenosti mohli účastníci mimo jiné také na osmi workshopech s různorodým zaměřením: řízené zlepšování IT, enterprise service management, robotizace byznys procesů a další. Největší úspěch měl ale workshop o využití chatbotů pro lepší podporu uživatelů od Vojty Dlouhého z Feedyou.

Závěr konference opět patřil service managementu a novému ITIL. Daniel Jasník z Microsoftu vysvětloval, jakým způsobem musí ITSM reagovat na cloudové služby. Jiří Janků z ALVAO ukázal, jak lze okamžitě uvést ITIL 4 do praxe. Konferenci zakončila panelová diskuse o ITIL 4, ve které Philip Hearsum, Jiří Janků a Daniel Jasník reagovali na dotazy účastníků konference.

Vystoupení v hlavním sále byla inspirativní, stejně tak i diskuse v průběhu dvou workshopů, kterých jsem se zúčastnil,“ shrnul svůj zážitek z konference Zdeněk Jelínkek z Q4IT.Fotogalerie

Zpět na články